Aktualności

Aktualności

Razem możemy więcej! Zachęcamy Państwa do pomocy!

Zachęcamy Państwa do pomocy i udostępniania ❤️

Patryk jest Uczniem naszej szkoły. W wieku 7 lat dowiedział się, że jest chory na cukrzycę insulinozależną i wraz z tą informacją dotarło do niego, że całe jego dotychczasowe życie zmieni się diametralnie. Wyeliminowane zostało z jego diety wszystko co zawiera jakąkolwiek ilość cukru lub jego zamienniki. Ma stałe pory posiłków i nie może podjadać między nimi. Jest na specjalistycznej diecie niskowęglowodanowej, bezglutenowej i beznabiałowej, każdy posiłek jest bardzo dokładnie dobierany i ważony, a jego składniki muszą być w odpowiednich proporcjach. Całodobowo monitorowany jest jego poziom cukru we krwi, aby dobrze dobrać odpowiednią dawkę insuliny podawanej poprzez kilkukrotne iniekcje. Dodatkowo okazało się że oprócz cukrzycy Patryś choruje na dyspiozę jelit, czystą hypercholesterolemię, lordozę, zaburzenia wchłaniania białka oraz tłuszczy, co wymaga specjalistycznego leczenia, diety i prowadzenia przez wielu specjalistów jednocześnie, aby móc leczyć jego organizm całościowo.

Dzięki Państwa pomocy Patryk będzie mógł podjąć dalsze leczenie z wielu dolegliwości i sprawić, żeby jego dzieciństwo nie różniło się tak bardzo od innych dzieci.

Więcej o Patryku na stronie: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/patryk-bialek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *