Strefa ucznia i rodzica

Strój szkolny

Uczniowie naszej szkoły zobowiązani są do noszenia odpowiedniego stroju.

Mundurek jest wyrazem identyfikowania się z całą społecznością szkolną. Stanowi również rodzaj zobowiązania do odpowiedniego zachowania, nie tylko na terenie szkoły, ale i poza nią. Jego elementy stanowią:

niebieska (klasy 1-3) lub granatowa (klasy 4-8) koszulka polo z logo szkoły

spodnie krótkie lub długie, spódniczki, sukienki–bez nadruków, w stonowanych kolorach

Strój galowy obowiązuje w świąteczne dni życia szkoły. Jego elementy stanowią:

dla dziewczyn – biała bluzka (bez nadruku i kolorowych ozdób) i granatowa lub czarna spódnica/spodnie (nie dżinsowe) albo biała bluzka oraz spódnica i żakiet w kolorze granatowym, czarnym, albo sukienka w kolorze czarnym lub granatowym,

dla chłopców – koszula biała (bez nadruku), ciemny garnitur lub ciemne spodnie (nie dżinsowe)

Strój elegancki to strój estetyczny, niecodzienny, bez sportowego elementu, w stonowanej kolorystyce, o odpowiedniej długości (spódnice czy sukienki do kolan)