Strefa ucznia i rodzica

Wolontariat

Nasza społeczność szkolna okazuje wielką wrażliwość i empatię w stosunku do rzeczywistości, którą chcemy zmieniać, czynnie włączając się w pomoc potrzebującym.

Uczniowie wraz z całymi rodzinami angażują się w różnego rodzaju akcje, z których część ma charakter stały, gdzie konsekwentnie i niezmiennie od lat służymy naszą bezinteresowną chęcią wsparcia.

Ponadto reagujemy na bieżące sytuacje i wydarzenia pojawiające się w trakcie roku szkolnego. Zawsze, gdy mamy poczucie, że możemy i powinniśmy pomóc, mobilizujemy siły i energię by nieść dobro. Wykorzystując kreatywność i entuzjazm naszych uczniów, organizujemy dodatkowe zbiórki, festyny, kiermasze ciast, książek, ozdbób świątecznych, „śniadania na wynos”, z których całkowite dochody przekazywane są potrzebującym w danej akcji wolontariatu.

UGANDA – ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

Pomoc finansowa dzieciom z najuboższych rodzin daje im szansę na godne dzieciństwo (z dostępem do edukacji i regularnych, codziennych posiłków) i zbudowanie lepszej przyszłości. Nasz najstarszy adopcyjny brat–Francis, jest już samodzielnym, dorosłym mężczyzną. Jego wdzięczność za wsparcie, które otrzymywał od nas przez blisko 4 lata, jest naprawdę poruszająca (co wyraził w liście oraz nagranym specjalnie dla nas filmiku:)

Aktualnie mamy dwie adopcyjne siostry - Kabahumuza Grace (od 2016r) oraz Kajumba Oliver (od 2020r). Comiesięcznymi składkami zebranymi od naszych szkolnych rodzin, możemy zapewnić im opłatę za czesne w szkole, zakup materiałów dydaktycznych niezbędnych do nauki oraz wyżywienie.