Aktualności

Aktualności

Uczniowie piszą! Odcinek 1.

Dziś rozpoczynamy publikowanie na naszej stronie internetowej tekstów napisanych przez uczniów podczas zajęć „Szkoły pisania”. Pierwszy tekst dotyczy podsumowania działalności Szkolnego Koła Wolontariatu. Jego autorką jest Zuzia z klasy 8b. Zachęcamy do lektury, a wszystkich chętnych do tego, by podszkolić swój warsztat pisarski zapraszamy na zajęcia szkoły pisania – środa g. 14:45 w sali nr 7. Kolejne teksty pojawią się wkrótce.  

„Raz, dwa, trzy – działamy MY!” – napisała Zuza z klasy 8b

            Już po feriach. Za nami pierwsze półrocze, a wraz z nim pierwsze 5 miesięcy działań Szkolnego Koła Wolontariatu. Ten tekst jest podsumowaniem rzetelnej i ciężkiej pracy naszych chętnych do pomocy kolegów i koleżanek.

            Warto jednak najpierw przypomnieć czym jest wolontariat. Definicja Google mówi, że wolontariat to ochotnicza praca na rzecz m. in. organizacji pozarządowych, organizacji kościelnych czy administracji publicznej, wykonywana bez wynagrodzenia. Teraz bez zbędnego przedłużania, zapraszam do przeczytania tekstu.

            Szkole Koło Wolontariatu spotyka się raz w tygodniu, pod opieką p. Anny Jaromin. Niektóre z działań wolontariatu są dla nas  codziennością. np. już od lat wspieramy finansowo edukację Grace i Francis w Ugandzie. Na początku roku zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę rzeczy dla schroniska “Reksio” w Bielsku-Białej. Zebraliśmy bardzo dużo potrzebnych przedmiotów! Dodatkowo kilku wolontariuszy pojechało dostarczyć je tam osobiście. W okresie Świąt Bożego Narodzenia odbyły się 3 akcje. Zbieraliśmy kroki w aplikacji wspierającej działania Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy dużo chodzili z myślą o fundacji, co było dobre również dla zdrowia! Jak co roku w naszej szkole była organizowana zbiórka na Szlachetną Paczkę, tylko tym razem w troszkę innej formie. Zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, z którego pieniądze w  stu procentach zostały przeznaczone na pomoc podopiecznym Szlachetnej Paczki – potrzebującym rodzinom. Zrobiliśmy też prezent dla seniorów w akcji: “List do św. Mikołaja od Seniora”. W międzyczasie odbyła się także zbiórka czekolad. które  zostały przewiezione w różne miejsca np. do domów dziecka i domów spokojnej starości. Akcja ta została przeprowadzona w porozumieniu z harcerzami działającymi przy SP1 w Kozach. Udało nam się zebrać  ponad 1100 czekolad!

            Jeżeli jesteś uczniem naszej szkoły, czytającym teraz  ten tekst, to bardzo serdecznie chciałam Cię zaprosić do przyłączenia się i wspólnego pomagania tym, którzy tej pomocy potrzebują. Google może mieć swoją definicję, jednak ja uważam, że wolontariat tworzą ludzie – wspaniali ludzie, których każdego dnia przybywa coraz więcej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *