Aktualności

Aktualności

Uczniowie piszą! Odcinek 3.

Dziś publikujemy kolejny tekst, który powstał na zajęciach „Szkoły Pisania”. Karina i Pulina z klasy 8b napisały krótki tekst o swoich przemyśleniach związanych z egzaminem ósmoklasisty i zakończeniem szkoły. Zapraszamy do lektury.

Jak to jest z tym egzaminem?” – napisały Karina i Paulina z klasy 8b

Hej! Zastanawialiście się kiedyś jak to jest przed egzaminami ósmoklasistów? Jeśli tak, to współczujemy, jeśli nie… to również. Ponieważ jeśli nawet o tym nie myśleliście – to znaczy, że was to jeszcze czeka. Wszyscy się was cały czas  pytają czy już wybraliście szkołę, połowa problemu jeśli znacie odpowiedź na to pytanie, ale jeśli nie… to jednym słowem macie przekichane!. Gdziekolwiek nie pójdziecie, to zawsze pada jedno i to samo pytanie, które potem może się wam śnić po nocach. Nawet gdy piszesz maila do znajomych, to w głowię kłębią Ci się myśli czy zmieścisz się w 120 słowach i musisz się pilnować, aby nie podpisać się XYZ (jak na egzaminie z języka angielskiego). A gdy naprawdę masz zamiar się uczyć, pojawia się sprawdzian z nieegzaminacyjnego przedmiotu lub nagle młodsze rodzeństwo ma test, do którego musisz pomóc mu się nauczyć, a czasami część odpowiedzialności za ocenę spada na Ciebie. W tedy niestety egzaminy spadają na drugi plan. Jak widzicie życie ósmoklasisty bywa straszne, ale satysfakcja z piątki lub innej dobrej oceny, a nawet młodsze rodzeństwo, które przybiega i Cię przytula bywa ujmująca. Więc podsumowując – życie ósmoklasisty nie jest takie złe.

Karina i Paulina z 8b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *